Další v řadě po KLM a Air France přichází s novinkou bezplatného POUZE příručního zavazadla i British airways. Zdroj: idnes.cz .

British Airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Stačí přijít na přepážku s pasem/občankou, pokud nechceš dělat online check in.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Stačí přijít na přepážku s pasem/občankou, pokud nechceš dělat online check in.

...dakujem...

0 Citovat

eremi napsal(a):

Stačí přijít na přepážku s pasem/občankou, pokud nechceš dělat online check in.

...a potom na let z Londyna do Newarku, potrebujem robit online checking?...alebo znova len staci ukazat pas?....dik

0 Citovat

v Praze dostane 2 boadring pasy, tj az do NewYorku, vyhoda online checkinu je,ze si zdarma vyberes sedadlo, jestli Ti vyhovuje okno nebo ulicka,  protoze nikdo nechce sedet uprostred, teda byt Tebou,tak si ten online checkin udelam 24h doma pred cestou na a vytlacim si to ... A hlavne si nezapomen na letiste vzit  ESTU, ale kdyz se na online checkin necitis ,tak se tim nestresuj a na letisti v Praze to vsechno za tebe udelaji,  jenom uz budou nejlepsi sedadla obsazena....   

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

Letenku Praha-Londyn a Londyn- NY dostanes v Praze. Online check in delat netreba. Radsi si vytiskni ESTA

...ESTU som si vytlacil....ale nevadi to, ze je v Slovenskom jazyku?...

0 Citovat

richard.pastorek napsal(a):

v Praze dostane 2 boadring pasy, tj az do NewYorku, vyhoda online checkinu je,ze si zdarma vyberes sedadlo, jestli Ti vyhovuje okno nebo ulicka,  protoze nikdo nechce sedet uprostred, teda byt Tebou,tak si ten online checkin udelam 24h doma pred cestou na a vytlacim si to ... A hlavne si nezapomen na letiste vzit  ESTU, ale kdyz se na online checkin necitis ,tak se tim nestresuj a na letisti v Praze to vsechno za tebe udelaji,  jenom uz budou nejlepsi sedadla obsazena....   

....sedadlo z Londyna do Newarku mam predplatene pri okne...

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

1)  asi 75 € nebo kolik, lepší vybrat zdarma při checkinu

2) stačí, jen bacha na to, že některé lety prodává BA s přestupem mezi 2 letišti

3) ty nic nehledáš, od toho je aerolinka

4) stejně jako u 3), prostě dostaneš od aerolinky náhradní let


Děkuji moc!

0 Citovat

Už i ti britští chuligáni ruší zavazadlo v ceně na letech do Ameriky... Společně s Finnairem a Iberii.

0 Citovat

Ktovie, kde sú teraz tí, ktorí by pár rokov dozadu "dobytčákmi" neleteli, iba legacy spoločnosťou ... Už je to fakt jedno

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Už i ti britští chuligáni ruší zavazadlo v ceně na letech do Ameriky... Společně s Finnairem a Iberii.

Ještě že jsem uz koupil dřív...

Radši ať zruší jídlo, to stojí stejně za .....

0 Citovat

tonic napsal(a):

Ktovie, kde sú teraz tí, ktorí by pár rokov dozadu "dobytčákmi" neleteli, iba legacy spoločnosťou ... Už je to fakt jedno

To je dáno bohužel "proletarizací" letecké dopravy, létá čím dál více lidí a přibývá takových, kteří pro ušetřených pár stovek kupují letenky u edreams a podobných, letí raději v dobytčáku LCC(i když po Evropě to je skoro jedno a proto mnoho legacy carriers přichází s podobným servisem a cenou). I tak si myslím, že na dálkových linkách se LCC koncept výrazně neprosadí(dle zkušeností z US, kde je existuje low cost už 30 let), protože do USA bez jídla a zavazadla poletí jen opravdový magor a těch je snad zatím málo:-)

0 Citovat

Nuny napsal(a):

To je dáno bohužel "proletarizací" letecké dopravy, létá čím dál více lidí a přibývá takových, kteří pro ušetřených pár stovek kupují letenky u edreams a podobných, letí raději v dobytčáku LCC(i když po Evropě to je skoro jedno a proto mnoho legacy carriers přichází s podobným servisem a cenou). I tak si myslím, že na dálkových linkách se LCC koncept výrazně neprosadí(dle zkušeností z US, kde je existuje low cost už 30 let), protože do USA bez jídla a zavazadla poletí jen opravdový magor a těch je snad zatím málo:-)


No ja myslim ze hlavne vychazis z mylneho predpokladu, ze kazdy, kdo si koupi letenku bez zavazadla a obcerstveni je takova socka, ze nema na to, aby si na palube (pripadne v terminalu) nemohl koupit 2 bagety a litr vody, pripadne priplatil 50e za kufr.. Samozrejme porad je to pro spoustu lidi emotivni zalezitost, nicmene jednoducha matematika mi rika, ze pokud je LCC letenka vcetne 20e za obcerstveni a 50e za kufr levnejsi proti cene za legacy, tak si klidne koupim LCC a doplatim si za sluzby - napr. minuly a predminuly tyden jsem letel do Londyna a jednou jsem letel s LH s prestupem ve FRA (s obcerstvenim a kufrem) a podruhe jsem letel s BA a koupil jsem si bagetu na letisti a zpatecni kufr za 1800 a nijak jsem o tom nepremyslel, zajimala me akorat finalni cena do destinace se zavazadlem a casy odletu / priletu - nejake detaily ala jestli se za neco priplaci opravdu neresim, kdyz o tom vim, tak to proste rovnou pocitam do ceny letenky - stejne jako nakup hotelu v Miami - kdyz vim ze hotel ma resort fee, tak si proste hodim do kalkulacky kolik je to celkem vcetne tax a pak se rozhoduju..


A stejne tak mam spoustu kamosu, kteri ted treba skocili na tu akci z Barcelony do PUJ za tech asi 199e - vsichni dopredu pocitali s tim ze prihodi 50e za kufr a nikdo se tomu nedivil - nicmene nakonec byli docela prekvapeni, ze se tam plati za entertainment :D :D :D


Last but not least ja jsem byl docela spokojeny kdyz BA zavedli placene obcerstveni - aspon si muzes vybrat a neladujes se tim nezdravym humusem, co davali by default.. :)


Ja myslim ze naopak koncept longhaul LCC je nevyhnutelny a jediny mozny, proto do nej naskakuji i legacy dopravci - vemte si jak se vyviji (padaji) ceny letenek, bez podobnych opatreni by za chvili zkrachovali (pokud si nezaplati marketingovou nalepku premiove aerolinky a lidi budou mit pocit ze maji komfort v economy, i kdyz to tak vubec neni).. :) - na youtube jsem nedavno videl zajimave video na tema profitability aerolinek - asi nikoho neprekvapi, ze 80% revenues na dalkovych letech tvori business a tech +-8 sedadel first class videla stejne revenues jako cele economy (bylo to myslim pocitane na BA 747 - nejsem si jisty)..

0 Citovat

Jako, že v tom BA light tarifu není free checked baggage ani s emerald statusem je drsný... Ale stejně měli mizerné jídlo a ošklivé letušky:-)

0 Citovat

Dobry den....pred chvilkou som si urobil on line checking na moje zajtrajsie lety z Praha do London a potom z London do Newark....akurat pozeram, ze na palubnych vstupenkach je v strede z cervenym, ze Your passport and/ or visa must be checked at the airport....hmm....ako urobit, aby som to opravil a zadal tam, ze cestujem na Estu?....alebo je nieco zle?.....dakujem

0 Citovat

cali napsal(a):

Jako, že v tom BA light tarifu není free checked baggage ani s emerald statusem je drsný... Ale stejně měli mizerné jídlo a ošklivé letušky:-)


Ale je, pokud koupis nejlevnejsi tarif a mas Emerald, tak dostanes kufr na odbaveni gratis. Vyzkouseno 3x. Jak na PRG-LCY, tak i LHR-PRG

0 Citovat

otik1969 napsal(a):

Dobry den....pred chvilkou som si urobil on line checking na moje zajtrajsie lety z Praha do London a potom z London do Newark....akurat pozeram, ze na palubnych vstupenkach je v strede z cervenym, ze Your passport and/ or visa must be checked at the airport....hmm....ako urobit, aby som to opravil a zadal tam, ze cestujem na Estu?....alebo je nieco zle?.....dakujem

ziadny stress...  v Prahe na checkinu predlozis pas a vytlacenu platnu ESTU a oni sa o Teba postaraju..

0 Citovat

Ales napsal(a):

[citace="cali"]

Jako, že v tom BA light tarifu není free checked baggage ani s emerald statusem je drsný... Ale stejně měli mizerné jídlo a ošklivé letušky:-)


Ale je, pokud koupis nejlevnejsi tarif a mas Emerald, tak dostanes kufr na odbaveni gratis. Vyzkouseno 3x. Jak na PRG-LCY, tak i LHR-PRG

[/citace]

Tak ale bavíme se tady o odbaveným zavazadle na cestách do Ameriky....
0 Citovat

Ales napsal(a):

[citace="cali"]

Jako, že v tom BA light tarifu není free checked baggage ani s emerald statusem je drsný... Ale stejně měli mizerné jídlo a ošklivé letušky:-)


Ale je, pokud koupis nejlevnejsi tarif a mas Emerald, tak dostanes kufr na odbaveni gratis. Vyzkouseno 3x. Jak na PRG-LCY, tak i LHR-PRG

[/citace]  ale ta zmena je od 1.4.2018,  tj  novy TATL  lowcost tarif ...  http://onemileatatime.boardingar...satlantic/

0 Citovat

Tak teď to šlo snad i s ruby. Ale po novu to nepůjde ani s emerald...

0 Citovat

miro776 napsal(a):

ziadny stress...  v Prahe na checkinu predlozis pas a vytlacenu platnu ESTU a oni sa o Teba postaraju..

....dakujem velmi pekne za info...

0 Citovat

Ahoj,


předně se omlouvám, jestli to už tady někde je, nebo píšu do špatné kategorie. Měl bych nicméně jeden dotaz k odbavování.


Příští rok mě čeká vůbec první zaoceánská cesta - Vídeň-Londýn-Seattle - pro kterou jsem sehnal letenky přes StudentAgency a aktuálně přemýšlím, jak tady vlastně funguje check-in?


Mám zatím zkušenosti jen s Ryanair, WizzAir apod., tak by mě zajímalo, jestli to funguje stejně i na delší lety? Tj. z Vídně do Londýna letím s BA = den před odletem provedu na stránkách BA check-in, vytisknu si letenku a letím; a na stránkách VA provedu check-in pro let z Londýna do Seattlu, vytisknu letenku a letím?


Nebo je lepší provádět check-in na letišti?


Díky moc za rady!

0 Citovat

Musíš provést check in u aerolinky, která celou cestu zaštiťuje – Virgin Atlantic. Pokud check–in nepůjde, můžeš bezplatně využít odbavení na letišti.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Musíš provést check in u aerolinky, která celou cestu zaštiťuje – Virgin Atlantic. Pokud check–in nepůjde, můžeš bezplatně využít odbavení na letišti.


Jakože u BA vůbec check-in provádět nebudu? Co se check-inu na letišti týče, bylo mi právě řečeno, že je lepší ten online kvůli tomu, že si alespoň rámcově můžeme vybrat sedadla (letím totiž s několika kamarády).

0 Citovat

Check-in s výběrem míst udělej normálně u operujícího přepravce na tom onom konkrétním letu, neměl by s tím být problém. Musíš mít samozřejmě k dispozici přístup do rezervace, tj. znát potřebné údaje. U některých složitějších itinerářů, které kombinují více přepravců nebo jsou lety codeshare, se může objevit problém, v tom případě tě aerolinka odkáže na odbavení na letišti. 

0 Citovat

Zni to jako nakej vymletej hokejista :D :D :D


https://www.idnes.cz/mobil/tech-...b_tech_LHR

0